Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výletník Enduro klubu - aktualizováno 27.8.

26. 8. 2018

Po týdenní výletníkové pauze jsem tady s novou aktualizací výletníku. Tentokrát bude ryze hádanková.

Nejdříve já. Myslím, že hádanka bude především pro znalce lokality neuvěřitelně lehká, ale třeba přespolní budou tápat. Opravdu s otevřenou náručí jsem uvítala konec tropických teplot a víkendové ochlazení. A protože v těch pekelných vedrech jsem opravdu hodně zanedbávala kolo, tak jsem natěšeně alespoň na chvíli vyjela v sobotu. Po trase Semily, Benešov (dolní), Podolí, Benešov (horní), Příkrý, Helkovice, Roztoky (tady jsem nechtěně polkla mouchu:-(), Jesenný, po dálnici Bozkov, Podbozkov, Cimbál, Nouzov a Semily.

Pochopitelně došlo i na občerstvení, musela jsem totiž spláchnout tu mouchu! No a kde, to si zkuste tipnout. Je tam krásně, hospodský je více než milý, pivo skvělé a štamgasti přátelští. Navíc tahle útulna nabízí poetický výhled z okna. Tak co, už víte?

20180825_192632.jpg

A abyste to neměli tak lehké, tak ještě hádanka druhá, od Halamových. Tušíte, kam si vyšli?

img_20180825_151301.jpg

Tak já se neodvážím ani tipovat. Snad výstava nábytku pro obry, nebo přímo na kávě u Koloděje na terase:-)?

A nyní správné odpovědi. Tu "nábytkovou" poslala téměř rychlostí blesku do diskuze Leona - velká gratulace! A tu "hospodskou" přidal Jirka Halama hned na začátku popisu jejich výletu.

Čau! U Ládi Kýhose na Nouzově jsme taky párkrát poseděli. Je to tam supr.
Po minulém proflákaném víkendu jsme tento chladnější uvítali s otevřenou náručí. A hned v sobotu jsme vyrazili omrknout motokrosovou konkurenci na závody v Trutnově. Ale náš cíl byl  mnohem vyšší, dokonce v Čechách ten nejvyšší, a tím je Sněžka.
img_20180825_150111.jpg
Vyrazili jsme z Pece po nejobtížnější trase, po zelené, směrem k vrcholu. Teplota stoupala s každým nastoupaným  metrem, ale situace se změnila 1km pod vrcholem.
img_20180825_144912.jpg
Začlo funět a pršet. Řikám si, jestli to tričko z krátkým rukávem není málo, protože zbytek moji družiny hledal oblečení. Já vydržel, lidi okolo nás v zimních bundách nevěřícně pokukovali jestli přežiju a já přežil.
img_20180825_132837.jpg
Ale bylo to na hraně, takže po úpěšném dosažení vrcholku jsme se vydali nazpět po modré, aby jsme okoukli jinou cestu. Byla také krásná, a tím se prozrazuje naše hádanka. Šli jsme přes Obří důl, tam se nachází i tato 5,6 metrů vysoká židle. Tak zatím čau a blahopřeji všem kdo uhodli. 
img_20180825_150642.jpg