Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výletník Enduroklubu - 13.8.

13. 8. 2019

Čau. V pátek jsme si mákli a skončili v práci dřív, abychom mohli vyrazit na výlet o něco dřív. Naložili jsme kola a vyrazili do našeho základního tábora, směr  Nová Paka, do kempu Pecka, kde mají vše potřebné k přežití - 3 druhy točeného piva, vařej teplá jídla a pro měštáky splachovací záchod a sprchu s teplou vodou. Po příjezdu a zaparkování v lese vedle kempu, přece nebudu platit za vjezd, náš nejmladší člen utekl k bazénu a další atrakce, které se v kempu nacházejí a my zbylí vzali kola, vyrazili do lázní Bělohrad, jeli jsme po silnici, jede se tam takřka zadarmo, silnice vede poskopečka. 

img_2393.jpg

img_2395.jpg

img_2397--1-.jpg

Po napití se léčebné vody jsem dostal nápad, že zpátky pojedeme zkratkou přes les, ze začátku jsem se setkal s kladnou odpovědí, po dvou kilometrech už byli první negace a s dalšími metry a kilometry mě paní začala mít ráda čím dál míň. Je pravda, že ty kopce, v nich kameny a kořeny nebyly nic moc, ale stopy od traktoru naznačovaly, že se tudy jezdí a když jsme se vyhrabali z lesa a před námi se zjevil hrad Pecka, nálada se zvedla, do kempu už to není daleko.

img_2399--1-.jpg

img_2405--1-.jpg

V kempu jsme dali koupel, večeři, pivo a vyrazili do hajan. K ránu začalo pršet, tak jsem z lesa vyjel na louku, aby velké kapky padající ze stromu nebubnovaly do auta ještě hodinu po dešti. Ráno snídaně, hup na kolo, teda nohy mě bolely pekelně, sice jsme v pátek ujeli jen 21 km, ale některé km byly kruté, ale po pár set metrech se svaly začaly zahřívat a vše šlo lehčeji, jeli jsme se kouknout do Mostku a pak na závod bajkeru, jeli okolo Pecky 90km. K autu jsme dorazili okolo oběda, snědli jsme vše co jsme měli a vyrazili dom. Začalo znovu pršet, cestou jsme udělali zastávku na nákup v zrekonstruovaném marketu Jip v Jilemnici, koupili jsme si živé ryby k večeři - mohu jen doporučit, opravdu velký výběr .Tak zatím čawec