Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rock n´Ride - 10.-11.8. 2018 Benešov u Prahy

13. 8. 2018

Tuhle akci jsem doposud neznala a tak vám ji chci alespoň představit dle dostupných informací.

V rámci jednoho dne se jedou dva rozdílné závody, a sice cross Country dvojic s obdobnými parametry, které známe např. z Loukova s celovou délkou jízdy 120 minut.

Druhým závodem je tzv. Superenduro se spoustou skoků, klád, pneumatik, kamenů a dalších zajímavých úseků s následující organizací závodu. V pátek  probíhají volné tréninky, aby se jezdci s tratí seznámili a všechny její záludnosti dostatečně natrénovali. V sobotu se pak konají kvalifikační volné tréninky, kde se jezdcům měří nejrychlejší Kolo. Šestnáct nejrychlejších v každé kategorii je rozřazeno do vyřazovacích skupin. Vyřazovací skupiny jsou po 4 jezdcích, kteří startují ze startovacího zařízení. Vždy 2 nejrychlejší jezdci postoupí do dalších fází závodů.

Jak jsem mohla osobně vyzpovídat Ondru Havrdu, tak měli kluci v plánu účast na obou závodech. Přihlášení do cross country dvojic ale bohužel nestihli, tedy se jich týkal pouze závod Superendura.

V něm se příliš nedařilo Ondrovi, který vypadl v již první vyřazovací jízdě. Milan Kottek doputoval až do semifinále.

Věřím, že se klukům bude příště dařit o něco víc, a že nám pošlou třeba i nějakou fotografii. Oficiální stránky jsou na ně, stejně jako na konečné výsledky dost skoupé.

M.D.