Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přípravy benešovského závodu - I.

1. 10. 2018

Jak bylo už dopředu avizováno, proběhla o poslední zářijové neděli hlavní brigáda na trati v Benešově. Velmi slušný počet pracantů se sešel na čas a tak jsme už před půl devátou mohli vyrazit do souboje s křovím, náletovými stromky a padlými kmeny. Stejně jako závodníkům ve Vysokém i nám neskutečně přálo počasí. Po ránu to sice bylo ještě na několik vrstev oblečení, ale se stoupajícím sluncem a především stoupajícím pracovním tempem, jsme svršky postupně odkládali. Pracovní činnost se protáhla až téměř do setmění, velká část trati je ale připravena, za což patří velký dík všem dobrovolným brigádníkům.

Zvláštní dík a obdiv z mé strany pak míří na hlavního stavitele Petra Vlacha, který měl již dopředu vše skvěle zmapované a naplánované, takže nás hustým porostem vedl naprosto neomylně.

img-20181001-wa0007.jpg

Ruku k dílu bude však nutné přiložit i v dalších dnech a to následovně:

Středa - 3.10. - sraz v 15h

Čtvrtek - 4.10. - sraz v 8:30h

S sebou vezměte především kladiva a palice na zatloukání kolíků, hodit se budou i mačety na malé dodělávky. Věřím, že účast bude znovu velká a předem děkuji všem, kteří dorazí.

Myslete, prosím, také na to, že bezprostředně po závodech bude následovat úklid trati. Snad si s námi počasí nezašpásuje podobně jako vloni a úklid bude tak záležitostí jediného dne. Jestli to bude sobota 13. nebo neděle 14. října si ještě upřesníme.

M.D.