Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za MČR a PČR v enduru 2018

12. 9. 2018

Protože se endurová sezóna již dávno přehoupla do své druhé poloviny a jednotlivé seriály se chýlí do závěru, dospěl do konce i oficiální seriál českého endura pod hlavičkou Autoklubu České republiky. V letošní sezóně byly jeho součástí celkem čtyři závody, z toho dva na Slovensku. Zařazení soutěží našich nejbližších sousedů je možné vidět ze dvou pohledů. Je to určitě velké oživení co se týče tratí a terénů, protože mezi českými pořadateli se objevují stále stejná jména. Navíc to, co je možné odjet v rámci slovenských soutěží by v Čechách neunesl snad ani papír. Na stranu druhou je přesun na Slovensko logisticky i finančně výrazně náročnější, a proto i počty českých jezdců, kteří se na Slovensko vypravily, nebyly nijak velké. Závratně početné nebyly však ani startovní listiny českých závodů, a tak je možná chyba ještě úplně někde jinde.

img_0831.jpg

Jednotlivé podniky měly následující místa konání – Brezno (SK), Lovčica (SK), Brodeslavy a Mšeno. Ani jednoho ze slovenských podniků jsem se nezúčastnila, dle dostupných fotografií bylo ale evidentní, že se jednalo o soutěže náročné, ryze endurové. Brodeslavy si svoji vysokou kvalitu drží již několik let a Mšeno je i přes veškerá omezení CHKO Kokořínsko stále určitou Mekkou českého endura.

Ať tak, či tak, seriál se odjel a naši kluci si v něm vedli následovně.

Jakub Marek – startovní číslo 12, třída MČR E1

dsc_0037.jpg

Jakub byl jediný, který se v našem dresu zúčastnil všech závodů, navíc v nich vždy podal  velmi kvalitní výkon. Vítězství si připsal v prvním dnu v Brezně a v Brodeslavech, takže byl jasným kandidátem na titul Mistra republiky. Osudným se mu však stal druhý závodní den v Brodeslavech, kdy vypověděla službu jeho Yamaha, čímž zpečetila Jakubovo celkově druhé místo ve třídě. V absolutním hodnocení bez rozdílu tříd Jakub obsadil 8. místo, mezi juniory pak skončil sedmý.

Millan Kottek – starotnví číslo 74, třída MČR E2

dsc_0237.jpg

Milan se na start postavil v šesti závodních dnech, ve kterých vyzávodil celkem 87 bodů, což stačilo na 5. místo ve třídě. Nejlépe se mu vedlo ve Mšeně, kdy v obou dnech stejně jako v konečném pořadí skončil pátý. V absolutním pořadí pak obsadil 18. místo.

Ondřej Havrda – startovní číslo 77, třída MČR E2

dsc_0031.jpg

Ondřej se postavil na start ve třech závodních víkendech. Ve Mšeně ho však zradila motorka, a tak připisoval body pouze za závody v Lovčici a v Brodeslavech, což mu v celkovém součtu vyneslo 9. místo. V absolutním pořadí obsadil 20. příčku, mezi juniory pak místo dvanácté.

Tomáš Trubička – startovní číslo 68, třída MČR E2

img_1069.jpg

Tomáš se zúčastnil pouze posledního závodu ve Mšeně. V prvním dnu ho však jeho stroj do cíle nedovezl, v tom druhém pak připsal 10 bodů, které znamenaly 17. místo celkově.

Petr Havrda – startovní číslo 422, třída PČR E2

img_1091.jpg

Petr nastoupil pouze do závodů ve Mšeně, kde však předvedl naprosto dokonalý výkon a v obou dnech zvítězil. V konečném součtu to pak ve třídě stačilo na celkové 7. místo.

Michal Buriánek – startovní číslo 609, třída PČR E3

img_1095.jpg

Michal je stálým členem Motorsportu Chuchelna, na všech venkovních závodech ho však bereme za téměř vlastního, a tak by bylo nespravedlivé ho v mém výčtu nezmínit. Michal startoval v šesti závodních dnech, přičemž hned ve třech dokázal zvítězit. V celkovém pořadí třídy E3 to pak stačilo na skvělé 2. místo.

Tomáš Hák – startovní číslo 875, třída PČR C

img_1129.jpg

Háček zažívá nejúspěšnější sezónu dosavadní kariéry a nejinak tomu bylo i v klasickém enduru. Stejně jako Michal dokázal ve třech jednotlivých závodech zvítězit. Velká škoda prvního neúspěšného dne v Brodeslavech, kdy do celkového pořadí připsal pouhých 5 bodů. Celkově totiž Tomáš skončil na 2. místě a to o pouhé tři body za vítězem. Jeho přemožitel však odjel o závod více. Přesto naprosto úžasný výsledek!

Jan Kopecký – startovní číslo 897, třída PČR C

img_1146.jpg

Honza prožil smolný víkend v Brodeslavech, kdy se ani jednou do cíle nepodíval. Mnohem úspěšnější byl v tomto směru ve Mšeně, kdy mu oba závodní dny v součtu vynesly v celkovém pořadí 18. místo.

Milan Kotrč – startovní číslo 698, třída Veterán II

20180818_094800.jpg

Milan startoval pouze v Brodeslavech, kde ale zaznamenal skvělé první a druhé místo. V celkovém pořadí stačila jediná víkendová, ale za to velmi úspěšná účast na 7. místo.

Třída Hobby

Tato třída byla do závodního programu zařazena pouze ve Mšeně. Žádné celkové pořadí se tedy nevydávalo. Velmi úspěšně nás ale reprezentovali Václav Studnička, Pavel Čapek a Michal Janoušek. O podrobnostech jste si mohli přečíst již v samostatném reportu o Mšeně.

img_1225.jpg

Nezbývá než poblahopřát všem úspěšným a poděkovat za účast a pomoc všem ostatním. Věřím, že se nám takhle skvěle bude dařit i nadále, a že se třeba přidají i ti, kteří kouzlu endura zatím zcela nepropadli.

M.D.