Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motocross Cup 2018 - 15.9. Trutnov

17. 9. 2018

Na dobře známé a stejně dobře upravené trati v Trutnově se konal již pátý díl seriálu Motocross Cup.

trutnov2_plakat.jpg

Naši kluci se postavili na start hned v několika třídách a vedli si následovně.

Třída 65 ccm - Jirka Halama

Jak už všichni vědí, Jirka se z touhle třídou v letošní sezóně loučí. Jeho výkon byl jako obvykle naprosto přesvědčivý. Po trochu smolné kvalifikaci, kdy obsadil až 9. místo, pak v obou rozjížďkách suverénně zvítězil a připsal si plný počet bodů.

motocrosscup_150918_303.jpg

Třída 85 ccm - Jirka Halama

Ve třídě o stupeň vyšší je Jirka sice nováčkem, rozhodně ale nejezdí s přílišným respektem ke starším borcům a jasně ukazuje, že je hned od začátku největším soupeřem. V sobotní kvalifikaci si nejdříve vyjel páté místo, aby pak v obou závodech obsadil naprosto úžasné 2. místo.

motocrosscup_150918_144.jpg

Tento skvělý výsledek vám nejlépe přiblíží autentický komentář Jirky staršího.

Ahojte všem! V sobotu jsme se zúčastnili předposledního závodu motocroscupu, který se jel v Trutnově a byl spojen  ze seriálem Onealcup. Kategorie byly obrácené, takže děti jely vždy jako poslední. Trať byla dobře připravená, ale i přesto se padalo, a to i se zlomeninami. Naštěstí nic z toho nás nepotkalo. Závodu se zúčastnili i další borci z našeho týmu, což mě vždy potěší, když mohu sledovat po trati naše dresy! No a teď zpátky k nám. Ranní trénink proběhl pouze na 85-ce. Byla ještě zima a sluníčko nikde, ale to nevadilo. Aspoň trať zůstávala vlhká. Pak přišel na řadu kvalifikační závod. Tam nás hned za roštem sestřelil soupeř, tak jsme začali z posledního místa, ale to se stává a stejně šlo jen o kvaldu. No a po obědě první závod. Start, tak ten se nám moc nedaří, ale to dopilujeme. Takže v první zatáčce jsme byli asi na 5. místě a Jiřík musel makat pokud chtěl pěkný výsledek. A ten fakt chtěl! Cílem prolít na druhém místě, takže velká radost v depu.

motocrosscup_150918_321.jpg

Hned přesedl na šedesátku a rychle na start. Nedalo se na to moc dívat. Vyrazil jako první a zmizel všem v nedohlednu. Ve druhém závodě to samé a sám Jiřík říkal, že si tento závod neužil. Což se nedá říct o druhé rozjížďce 85-tek. No start totožný s prvním závodem a závod samotný se vyvíjel k našemu dobru. Cílem jsme prolétli zase na druhém místě, takže velká spokojenost. Na prvního jsme ztráceli pouhé dvě sekundy. Naši soupeři jen nevěřícně kroutili hlavami, že kluk, který má najeto 5 motohodin, poráží borce co mají za sebou 3letý náskok. Foto se stupni vítězů nemam. Byl jsem tak nadšen že jsem zapomněl fotit, tak doufám že se bude dařit i nadále. Zatím čau Jirka 21

motocrosscup_150918_157.jpg

Třída MX2 (125ccm 2T - 250 ccm 4T

Jakub Vlach

Jakub si v kvalifikaci vyjel 18. místo. Na ostro ho pak vylepšil na 16. místo v prvním závodě a ještě lepší 14. místo ve druhém závodě, na kterém skončil i celkově.

motocrosscup_150918_269.jpg

Třída MX1 (250 ccm 2T - 500 ccm 4T)

Martin Zeman ml.

Martin obsadil v kvalifikaci 9. místo. V prvním závodě skončil sedmý, v tom druhém skončila pak na 8. místě, které mu patří i za Trutnov celkově.

motocrosscup_150918_35.jpg

Tomáš Hák

Tomášova trutnovská umístění jsou následující: kvalifikace - 15. místo, 1. závod - 13. místo, celkově 13. místo.

motocrosscup_150918_214.jpg

Třída Licence - Milan Kottek

Milan si v kvalifikaci dojel pro skvělé 3. místo. V jednotlivých závodech však skončil čtvrtý resp. pátý, a tak to bylo celkově 5. místo.

motocrosscup_150918_21.jpg

Výsledky z trutnovského klání naleznete zde:

http://www.motocrosscup.cz/soubory/Trutnov2_2008_celkove.pdf

Fotoalbum z dílny pana Pavla Chymka si pak můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

M.D.