Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR juniorů v motocrossu 2018 - 14. 4. 2018 Horažďovice

15. 4. 2018
Dnes začnu trochu jinak. O víkendu jsem se jako časoměřič zúčastnila závodu Supermoto v Písku. A když pracujete ve stejné časoměřičské skupině, jejíž  členové  zároveň měří motokrosové juniory v Horažďovicích, je jasné, kam ještě se po propojených datových sítích zaměří Vaše pozornost. Obzvláště také proto, že  zatímco my jen volně trénujeme, tak oni už  jedou na ostro. A pak hlavně proto, že na startu třídy do 65 ccm stojí Jirka Halama.
 

motocross-horazdovice.jpg

 
Volný trénink zaznamenávám až po jeho skončení. Jirka je z 29-ti startujících jedenáctý. "Dobře děláš", říkám si, "není dobré ukázat všechno už  v tréninku!" Pak přichází trénink měřený, kdy se Jirka vyhoupne už  na osmé místo. Krátce po poledni je tu 1. závod. Pochopitelně ho nestíhám sledovat podrobně, ale asi v půlce závodu registruji Jirku na skvělém šestém místě!
 
Pak se to zadrhává u mě v Písku. Jeden závodník nám při  průjezdu cílem nedává žádné impulsy, a tak ho jdu nahánět do depa, abych zjistila, že si čip pro jistotu vůbec nevzal. Co dodat ... Když se vrátím, jsem naprosto zděšená. V Horažďovicích už dojeli do cíle a Jirka je úplně poslední, se ztrátou jednoho kola! První co mě napadá je samozřejmě pád. Jediné na co dokážu myslet je: "Hlavně ať mu nic není!!!" Pak se ale podívám na průběh závodu a trochu mě uklidňuje fakt, že Jirka do cíle dojel. Snad je to tedy jen něco s motorkou.
 
Pravý stav věcí nemám jak zjistit, tak alespoň píšu Halamovým mail a doufám, že třeba během neděle dostanu uklidňující odpověď! K mému velkému překvapení mi po pár minutách odpovídá maminka Andrea, která tentokrát kluky nemohla doprovodit a závod sledovala stejně jako já na online. Nedokážu si ani představit, jaká muka musela prožívat ona. Andrea mi objasní, že chyba je vážně na straně techniky, že je Jirka v pořádku, a že se o reparát popere ve druhé jízdě.
 
A tam to už konečně klapne a Jirka si dojíždí pro, myslím, vážně skvělé 6. místo!
 
Možná si řeknete, že je škoda věnovat úspěchu jeden řádek a o té nepovedené chvíli napsat několik odstavců. Já jsem ale přesvědčená o tom, že neúspěchy jsou od toho, aby se od nich člověk odrazil a na ty pravé úspěchy doskočil. A to se určitě povedlo!!
 
Než začnete vyzvídat o jaký technický zádrhel se jednalo, tak zde naprosto chlapská a upřímná výpověď táty Jirky, které si opravdu moc vážím.
 
Čau, tak máme první mistrák za sebou. V prvním závodě jsme bojovali o páté místo, jenže motorka řekla poslední dvě kola před koncem, že dál nepojede a zastavila se.  A tak jsme se propadli na poslední místo a pro technické důvody jsme to se slzami v očích dotlačili do depa. Tam jsem zjistil, že došel benzin a v tu chvíli bych skočil do zdi! Na druhé kolo jsem dal plnou, už jsem neřešil kolik kilo vezeme a druhé kolo jsme dojeli 6. Celkově to dalo na 12. místo. Tak příště to snad nepos.........., čau Jirka 
 
A ještě tradiční odkazy na výsledky:
http://www.casomeric.cz/vysledky/2018/mtx/junhorazdovice/1zavod_65ccm.pdf
http://www.casomeric.cz/vysledky/2018/mtx/junhorazdovice/2zavod_65ccm.pdf
http://www.casomeric.cz/vysledky/2018/mtx/junhorazdovice/celkove_65ccm.pdf
M.D.