Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR a PČR Enduro sprint - 12. – 13. 5. 2018 Dolní Hradiště

14. 5. 2018

V kraji okolo Berounky ne příliš daleko od Plzně, se endurové závody jezdí již delší dobu. V poněkud vzdálenější době to byly cross country na trati ve Chříči, v poslední době se centra občas střídají – Kopidlo, Dolní Hradiště, Liblín, Brodeslavy, pořádající skupina je ale stále stejná. KP Enduro klub soustředěný především okolo dvou jezdců – Miloslava Konopáska a Martina Prusíka. Jejich závody patří k tomu nejlepšímu co se v kalendáři oficiálního endura dá najít, a to jak po stránce trati, tak i co se týče zajištění a organizace.

2018_endurosprint_hradiste.jpg

Za náš Enduro klub se zúčastnili kluci Havrdovi a Kottkovi a Tomáš Hák. Já jsem se posadila za časoměřiče na start Cross testu.

20180513_090701--1-.jpg

V sobotu bylo na přání jezdců z MČR přehozeno tradiční startovní pořadí. Někteří z nich už v úterý odjíždí na další závod mistrovství Evropy do Rumunska, a tak jury poslala nejdříve na start Přebor a následně Mistrák. V neděli se pořadí otočilo a účastníci Evropy tak mohli odjet dříve a mít více času na přípravu. Trať hradišťského závodu se skládala ze dvou testů, na jejich zvládnutí a přejezdy mezi nimi měl Přebor 45 minut a vše objel 5x (délka musela být upravena kvůli vyššímu počtu jezdců), Mistrák pak 30 minut a absolvoval ji hned 7x. Kvůli celorepublikovému suchu se dost prášilo, situaci ale napomáhal vítr, který prašná oblaka zdatně rozháněl.

dsc_0011.jpg

Výrazný úspěch zaznamenal ve třídě PČR E2 Petr Havrda, který obsadil druhou příčku. Bohužel na vyhlášení dorazil pozdě a cenu si vyzvedl až později, tedy o fotku stupňů vítězů zůstanete ochuzeni. Další lepší umístění zhatily dva těžké pády. Jakub Marek po skvělém čase v cross testu v prvním kole, v tom druhém upadl. Dost pocuchal svoji Yamahu a upřímně přiznávám, že když v cíli testu sundal helmu, dost jsem se ho lekla. Prokázal ale velkou osobní statečnost a morální sílu a celý den dokončil pouze s tříminutovou penalizací. Milan Kottek si při dalším pádu ošklivě narazil (snad nezlomil) žebra, což ho v závodě značně limitovalo a do druhého dne pak raději vůbec nenastoupil.

dsc_0099.jpg

Detailně dopadla sobota následovně:

Třída MČR E1 -  10 účastníků

Jakub Marek – 4. místo

Třída MČR E2 - 11 účastníků

Ondřej Havrda – 6.místo

Milan Kottek – 4. Místo

Třída Absolutní bez rozdílu tříd – 32 účastníků

Ondřej Havrda – 16. misto

Jakub Marek – 19. místo

Milan Kottek – 23. Místo

Třída Absolutní junior – 12 účastníků

Ondřej Havrda – 3. místo

Jakub Marek – 6. místo

Třída PČR E1 - 14 účastníků

Jiří Kottek – 7. místo

Třída PČR E2 - 14 účastníků

Petr Havrda – 2. místo

Třída PČR C - 36 účastníků

Tomáš Hák – 7. místo

20180512_182155.jpg

Neděle přinesla větší teploty a více prachu. Za vyzdvihnutí určitě stojí skvělý posun výsledkovou listinou Tomáše Háka. Až do posledního kola svou třídu dokonce vedl, pak ale v cross testu upadl a po neuvěřitelně malých ztrátách – 12 sekund na prvního a 16 setin na druhého, skončil jako třetí. Jeho zklamání bylo tak velké, že jsem mu i odpustila "nepovedené" oblečení na stupních vítězů:-).

dsc_0369.jpg

Nedělní výsledky vypadaly takto:

Třída MČR E1 -  10 účastníků

Jakub Marek – 2. místo

Třída MČR E2 - 10 účastníků

Ondřej Havrda – 5. místo

Třída PČR E1 - 10 účastníků

Jiří Kottek – 7. místo

Třída PČR E2 - 11 účastníků

Petr Havrda – 7. místo

Třída PČR C - 18 účastníků

Tomáš Hák – 3. místo

Třída Absolutní bez rozdílu tříd – 32 účastníků

Jakub Marek – 10. místo

Ondřej Havrda – 13. misto

Třída Absolutní junior – 12 účastníků

Jakub Marek – 3. místo

Ondřej Havrda – 4. místo

20180513_160225.jpg

Určitě není od věci říct, že skvělých výsledků dosáhli i jezdci ze spřátelených klubů. Michal Buriánek z Motorsportu Chuchelna v třídě PČR E3 v sobotu zvítězil, v neděli klesl na druhé místo. V druhém závodním dni pak zazářil skvělým 3.místem ve třídě PČR E1 Břeťa Plíva z Motosportu Bozkov.

Všechny výsledky naleznete na:

http://www.casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=2482

Všem našim klukům bych chtěla poděkovat, že na závody vyrazili a víceméně úspěšně se poprali s nástrahami zaprášené trati. Osobně děkuji za příjemné popovídání v jejich kempovém ležení a klukům Havrdovým za skvěle vychlazeného Kozla!

Těším se na vás v Úterý!

M.D.