Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR a PČR enduro - 18. - 19. 8. 2018 Brodeslavy

20. 8. 2018

Za ukrutného vedra a pod prachovými mračny absolvovali i naši kluci závod mistrovství a přeboru České republiky v enduru v Brodeslavech. Závody v této lokalitě snesou vždy ta nejpřísnější měřítka. Pořadatelský sbor KP Enduro klubu kolem Martina Prusíka a Miloslava Konopáska je velmi zkušený, a protože oba výše zmínění jsou i pravidelnými účastníky Šestidenní, dokažou postavit trať velmi kvalitní a náročnou. Nejinak tomu bylo i v letošním roce a slova chvály se z úst sice zničených, ale velmi spokojených závodníků jen sypala.

brodeslavy_2018.jpg

Na mou výzvu ohledně účasti na závodech a podílení se na zajištění hladkého průběhu bohužel nikdo nezareagoval, což mě trochu zamrzelo. Na druhou stranu chápu, že je doba dovolených a prosba přišla opravdu na poslední chvíli. Snad se to tedy povede příště. Personální nedostatek se ale podařilo vyřešit ke vší spokojenosti, a proto bych hned na počátku, než se pustím do zprávy o výsledcích, chtěla především a výrazně poděkovat. Manželům Macháčkovým z Jilemnice, kteří i pro naše kluky zajistili tankovačku v Brodeslavech a také Kátě Kopecké a její kamarádce Zuzce, které perfektně společně s Jardou Bachmanem zvládli tankovačku v Liblíně.

A teď už tedy k těm výsledkům. Na závodníky čekalo kolo dlouhé 80 km, během něhož absolvovali tři měřené testy. Účastníci MČR a PČR (E1, E2 a E3) jeli kola tři, všichni ostatní pak kola dvě. Za náš Enduro klub se na start postavili Jakub Marek, Ondřej Havrda a Milan Kottek v MČR a Milan Kotrč, Tomáš Hák a Jan Kopecký v PČR.

Sobota

MČR E1

Jakub Marek

Vyrovnanými výkony ve všech měřených testech si Jakub vyjel naprosto úžasné první místo, když druhého Roberta Friedricha porazil o 10,25 s. Mezi juniory vystoupal na místo třetí a v absolutním pořadí obsadil místo páté.

dsc_0030.jpg

MČR E2

Ondřej Havrda

Ondra má ve své třídě velmi těžkou konkurenci v podobě reprezentantů Kryštofa Koubleho a Patrika Markvarta. Přesto bojoval velmi statečně a v nejsilněji obsazené třídě mistrovství si vyjel skvělé 4. místo, což mu vyneslo i 5. místo mezi všemi juniory a 11. místo v absolutním pořadí.

dsc_0467.jpg

Milan Kottek

Ač Milan osobně nebyl se svým výkonem příliš spokojen a velmi sebekriticky hodnotil svůj výkon jako pomalý, dokázal v náročných podmínkách dojet ve třídě na osmém místě a v absolutním pořadí pak být devatenáctý.

dsc_0473.jpg

PČR Veterán 2

Milan Kotrč

Milan je v letošním ročníku všech endurových seriálu velmi vzácným účastníkem, když se ale postaví na start, tak to stojí za to. V nové třídě se skvěle uvedl už v Úterý. O tomto víkendu pak všechny přesvědčil, že pokud nastoupí, musí soupeři na výraznější úspěchy zapomenout a suveréně zvítězil. Druhého v pořadí za sebou zanechal o téměr 45 s a mohl si tak v podvečer dojít na stupně vítězů pro první zlatý věnec. Doposud to byly pouze poháry.

dsc_0692.jpg

20180818_180904.jpg

PČR C

Tomáš Hák

Výrazně nejpočetnější třídou v celém startovní poli je třída PČR C. Tomáš se v ní vždy pohyboval na čelních pozicích, sobota v Brodeslavech ho ale v nejlepší kondici nezastihla a v těžké konkurenci 35-ti startujících obsadil 16. místo.

dsc_0723.jpg

Jan Kopecký

Honza je bohužel jednoznačným adeptem na titul smolaře víkendu. Už v pátek při cestě do místa konání ho zradilo auto, v sobotu tak trochu vlastní tělo a v neděli pak motocykl. Bohužel se tedy do cíle ani jednoho ze závodních dnů nepodíval.

20180818_100158.jpg

PČR E3

Michal Buriánek

A nemohu opomneout na víkend "adoptovaného" člena Motorsportu Chuchelna - Michala Buriánka, který patří k lídrům třídy E3. Trochu pomalejší ranní rozjezd stál Michala sobotní vítězství, které mu uniklo o pouhých 11 s, i tak je ale místo druhé naprosto úžasné.

dsc_0623.jpg

20180818_180440.jpg

Celkově velmi úspěšný sobotní den byl uzavřen opravdu veselým večerem. Došlo i na osobní historky a zážitky, kteté našim bránicím nedaly vydechnout.

Neděle nám někde ukázala vlídnější tvář, celkově ale úspěšnosti soboty bohužel nedosáhla. Tři kola v ní absolvovali již pouze jezdci mistrovství, navíc jim v kažné časové kontrole byla zkrácena jízdní doba o pět minut. Pro všechny ostatní jezdce zůstal průběh závodu nezměněn.

Jakub Marek

Jakuba ve třetím kole zradila jeho Yamaha a byl nucen odstoupit z průběžného prvního místa. Čímž zřejmě ztratil šanci na celkové vítězství v seriálu.

dsc_0293.jpg

Ondřej Havrda

Ani Ondřejovi se paní Štěstěna okola krku nepověsila. Ohnutá rozeta hned v druhém testu zhatila jakékoli naděje na lepší umístění. Ondra však po opravě v soutěži zůstal a jeho časy v dalších testech snesly srovnání s těmi nejlepšími.

dsc_0469.jpg

Milan Kottek

Milan obhájil osmé místo ze soboty, celkově ho ale lepší zajeté časy posunuly v absolutním pořadí na místo šestnácté.

dsc_0096.jpg

Milan Kotrč

Ani Milan neudržel vysoce nasaznou sobotní laťku, když ho několik pádů odsunulo na druhou příčku. I tak ale skvělé umístění a velká gratulace.

dsc_0695.jpg

dsc_0735.jpg

Tomáš Hák

Jednoznačné zlepšení ale zaznamenal Háček, který po skvělém výkonu vyletěl výsledkovou listinou až na 4. místo, kdy mu stupně vítězů unikly o necelých 6 s.

20180818_095357.jpg

dsc_0724.jpg

Michal Buriánek

Michal udržel svůj vysoký standard a i v neděli si na podium došel pro skvělé druhé místo.

dsc_0620.jpg

dsc_0730.jpg

Všechny fotky z víkendu, jak moje zcela amatérské mobilní, tak výrazně profesionálnější od Pavlíny Mařáčkové, naleznete v samostatném fotoalbu. Výsledky za jednotlivé dny a výsledky průběžné pak na následujícím odkazu:

http://www.casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=2484

Všem účastníků výpravy do Brodeslav, a to nejen jezdcům, ale i všem v doprovodném týmu, bych chtěla poděkovat za odvedenou práci. A popřát nám všem i na dalších závodech hodně úspěchů a podobně veselých večerů.

M.D.