Jdi na obsah Jdi na menu
 


ECC - 28. - 29. 4. 2018 Bozkov

2. 5. 2018

Za krásného počasí absolvovala většina našich jezdců 1. díl seriálu ECC, který se tentokrát netradičně v jarním termínu konal v Bozkově. Tento pořadatel díky velmi nepříznivému počasí v loňském kalendáři chyběl, letos jsme tedy tento  závod odjeli jako první. Trať se jela v opačném směru. Názory na tuto změnu se dost různily, někdo chválil, někdo vzpomínal.

ecc_plakat.jpg

V sobotu jsme jako vždy začali závodem dětských kategorií. V nich zastoupení aktuálně nemáme, ale protože v obou dnech se, sice ještě na kočárku, ale zase s malou motorkou v ruce, zúčastnil František Kučera, tak se třeba blýská na lepší časy :-)!

kucerovi.jpg

Následoval závod obou kategorií licenčních, obou veteránských a také kategorie malých motocyklů a tady už jsme do pořadí zasáhli výrazně. V LICENCÍCH A, pravda trochu se štěstím (kdy doposud vedoucímu Markovi Votočkovi došel v posledním kole benzín), vyhrál Ondra Havrda. Úspěch našeho týmu podtrhl čtvrtým místem Milan Kottek. V kategorii VETERÁN BEZ LICENCE se skvělým 3. místem blýskl Martin Zeman st.

Konkrétně to dopadlo takto:

LICENCE A - 9 závodníků

1. místo - Ondřej Havrda

4. místo - Milan Kottek

8. místo - Tomáš Trubička

ondra-havrda.jpg

LICENCE B - 23 závodníků

8. místo - Martin Zeman ml.

20. místo - Jiří Kottek

Petr Havrda bohužel po pádu nedokončil

VETERÁN BEZ LICENCE - 32 závodníků

3. místo - Martin Zeman st.

21. místo - Jiří Kroutvar

martin-zeman.jpg

V odpoledním závodě nastoupily kategorie E1, E2 a E3. V kategorii E1 jsme si připsali další skvělé 3. místo díky Jakubu Vlachovi. V kategorii E2 pak předvedl naprosto bezchybný výkon Tomáš Hák, který stylem start-cíl zvítězil!

E1 - 30 závodníků

3. místo - Jakub Vlach

8. místo - Jan Kopecký

jakub-vlach.jpg

E2 - 58 závodníků

1. místo - Tomáš Hák

28. místo - Jaroslav Kučera

29. místo - Pavel Řehák

tomas-hak.jpg

V neděli se pak uskutečnil jeden společný závod pro všechny kategorie. V letním počasí a dost úmorném horku obhájil Tomáš Hák své první místo ze soboty, Ondra Havrda po skvělém startu dojel jako druhý, když byl v závěru překonán účastníkem Dakaru Milanem Englem. O místo výš, tedy na druhé, poskočil Jakub Vlach, ve stejné kategorii pak skvěle zajel Honza Kopecký a skončil na 4. místě. Své 3. místo ze soboty obhájil Martin Zeman st.

LICENCE A - 9 závodníků

1. místo - Ondřej Havrda

5. místo - Milan Kottek

9. místo - Tomáš Trubička

img-20180429-wa0018.jpg

LICENCE B - 17 závodníků

7. místo - Petr Havrda

15. místo - Jiří Kottek

VETERÁN BEZ LICENCE - 10 závodníků

3. místo - Martin Zeman st.

9. místo - Jiří Kroutvar

img-20180429-wa0017.jpg

E1 - 13 závodníků

2. místo - Jakub Vlach

4. místo - Jan Kopecký

img-20180429-wa0016.jpg

E2 - 12 závodníků

1. místo - Tomáš Hák

img-20180429-wa0015.jpg

Všem našim závodníkům bych chtěla moc poděkovat za více než skvělou reprezentaci. Je moc hezké sledovat, když se po trati prohánějí naše dresy ve větším počtu. Pevně věřím, že příště nás bude ještě více,a že třeba obsadíme i ostatní kategorie - E3 a Veterán s licencí. Zkrátka, že nás posílí i Vašek a Milan.

V soutěži týmů jsme po bozkovském víkendu bezpečně na druhém místě, když na vedoucí Jilemnici ztrácíme pouhých 10 bodů!

Z alba fotografa Davida Bouchala (Dejva) jsem vytahala všechny naše fotografie. Naleznete je i s fotografiemi stupňů vítězů v samostatném fotoalbu ve fotogalerii, stejně jako kompletní výsledky ve výsledkovém servisu.

Závěrem ještě velké díky! Petře, Tomovi a Jardovi Bachmanovým za skvělou výpomoc našemu časoměřičskému týmu, Olče za fotografie stupňů vítězů a Kottkovým za záchranu holého života před vyžízněním.

M.D.