Jdi na obsah Jdi na menu
 


Batti Cup - 2.6.2018 Bogatynia

2. 6. 2018

Seriál Batti Cup, kterého se Jirka zúčastňuje pouze tréninkové a nepravidelně zavítal ve svém již pátém pokračování do polské Bogatynie. Stejně jako v předchozích kláních byly do jednoho závodu sloučeny kategorie 65 ccm, kde startuje právě Jirka a kategorie 85 ccm, do které se Jirka vtrhne hned příští sezónu.

Dle komentáře Jirky staršího Jirka závodník svou kategorii jednoznačně opanoval a v kategorii starších jezdců a silnějších motocyklů nestačil pouze na celkového vítěze, který dle průběžný výsledků zatím vyhrál vše, když nastoupil. Pro úplnost doplním, že v kategorii 65 ccm nastoupilo pět borců a v kategorii 85 ccm pak závodníků 10.

received_464257187329578.jpeg

A tím dobré zprávy bohužel končí. Tuhle "novinku" jsem si přečetla v mailu, když jsem trávila nedělní odpoledne v kolonách na D10 při cestě do Prahy. Do té doby bych vzteky z neustálého poskakování po placené dálnici nejraději rozkousala volant, pak už mi to nepřišlo až tak důležité. Nebudu Vás déle napínat. Jirka si zlomil ruku a letošní sezóna a tím i celá kariéra na motocyklu objemu do 65 ccm pro něj skončila. 

Pokud se ptáte, jak se to mohlo stát, když Jirka v závodě vyhrál, tak vězte, že v závodě to nebylo. Jen si vyjel po závodě na vypůjčené motorce, ještě se podívat na vložku a takhle to dopadlo. Komentář táty Jirky není zcela publikovatelný, jeho negativní rozpoložení ale naprosto chápu. Jak dopadli oba účastníci onoho závodu mimo závod, tedy motorka i Jirka můžete posoudit sami.

received_464245903997373.jpeg

img_20180602_195155.jpg

Jirko, myslím, že i za všechny ostatní členy můžu popřát především rychlé uzdravení a pak už jen úspěšné naskočení do silnější kategorie. Za mě musím říct, že mi referování o tvých úspěších bude moc chybět a doufám, že mi nějaké další zase brzy dopřeješ!

M.D.