Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál KTM ECC začal v Chuchelně

 

Po dvou letech se seriál vrátil na Kozákov, kde pořadatelé z Motorsportu Chuchelna připravili náročnou trať, která byla v neděli ještě ztížena nočním deštěm. Na bahenní lázně určitě dlouho nezapomenou jezdci, ani jejich stroje. Sobotního závodu se zúčastnili v licencích A David Mühlfait a Honza Fedorko, v B licencích Milan Kottek a Marek Buchar. V E1 Jíra Podroužek a poprvé v životě závodil Jakub Vlach, ve veteránech jeho otec Petr Vlach a Milan Kotrč, v E2 Jarda Kučera a Tomáš Hák, v E3 Zdenda Šourek.
 
Honza si opět vybral notnou dávku smůly, když se zdržel na startu. Jel opravdu dobře a ztrátu velmi rychle dohnal, ale proražená zadní guma znamenala konec nadějí. Vyteklé tlumiče mu vystavily stopku i na neděli. David na tom byl po startu o poznání lépe a v polovině prvního kola dokonce vedl. Spadlý řetěz, kolize se stromem, uražená zadní brzda a další pády ho odsunuly na konečné deváté místo. V neděli nestartoval. Marek v licencích B závod nedokončil. Milan Kottek udržel vysoký standard z loňské sezóny a doje čtvrtý. V E1 Kuba i přes statečný boj závod nedokončil a Jíra obsadil 17. místo. Ve dvojkách se Tomáš Hák po výborném startu propadal stále níž a dojel na slušném desátém místě. Jarda po tréninkovém výpadku zaviněném zraněním skončil na 18. místě. Petr Vlach, který se na závodní trať vrátil jako veterán snad po dvaceti letech, překvapil i sám sebe 11. místem. Nejlepšími z týmu byli Milan Kotrč na třetím místě a Zdenda, který svoji kategorii vyhrál.
 
V neděli jsme nastoupili pouze se šesti statečnými. Úkol zněl jasně – dojet a bodovat pro tým. Už před startem měl problém s motorkou Milan Kotrč. Opravoval, a přestože na startovní čáru přijel poslední, ukázal, jaký je bojovník a zopakoval třetí místo. Tím by mohl být vzorem mladším týmovým kolegům. Zdenda na blátě umí a vyhrál i v neděli s obrovským náskokem. Za to, že jsem ho hnal ještě kolo, které jezdit nemusel, jsem se mu už omluvil. Milan Kottek je skoro jistota - čtvrté místo je toho důkazem. V nejpočetnější kategorii E2 se Tomáš umístil na šestém místě i když musel neustále dolévat kapalinu do chladiče svého stroje. Jarda skončil hned za ním. Letos poprvé jel Pavel Řehák a do puntíku splnil, co měl. Dojel a deváté místo a jedenáct bodů pro tým je, pokud se nepletu, jeho nejlepší výsledek.
V soutěži týmů jsme po dvou závodech na čtvrtém místě. Doufám, že na domácí trati v Košťálově se nám bude dařit a posuneme se výše.
 
 
                                                                 Jarda Bachman

Fotografie ze složky KTM ECC Chuchelna - neděle

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář