Jdi na obsah Jdi na menu
 


Semilský tým v Košťálově očima manažera

 

Semilský tým v Košťálově očima manažera
 
Konečně jsem se dostal k napsání pár řádků. Závody opět poznamenalo počasí. Při přípravě tratě ve středu a ve čtvrtek jsme se opalovali, ale páteční a zejména sobotní vytrvalý déšť udělal z tratě bahenní rodeo.
Naši kluci se rozhodně neztratili. Chyběl David Mühlfait, který jel MČR ve Walzbrychu. V sobotu se mu nedařilo a v neděli se zranil a nedokončil. V prvním závodě startoval v licencích A Honza Fedorko, v B Milan Kottek a ve veteránech Milan „Zekon“ Kotrč. Honza dojel na pěkném pátém místě, po nejlepším letošním výkonu. Milan se v B dlouho přetahoval s Mírou Škaloudem, ale v závěru už jeho tempu nestačil. Druhé místo je ale potvrzením jeho stabilní dobré výkonnosti. Zekon ukázal své kvality a skončil třetí. Ve druhém závodě se představil nováček v našem dresu Zdeněk Šimůnek v E1 a překvapil 8. místem. Ve stejné kategorii Jíra Podroužek obsadil 10. příčku. V E2 zajel nejlépe Jarda Kučera na 18. místě.
Tomáš Hák po problémech s motorkou na 27. a Pavel Řehák na 30. V E3 Zdenda Šourek vyhrál s velkým náskokem.
V neděli jsme museli přeznačit některé úseky, ale stejně na úzkých místech byly problémy s průjezdností tratě. Trať byla ještě těžší než v sobotu. V "A" Honza zůstal na startu a odjel jako poslední, při stíhací jízdě měl pád a zranil se. Zastavil u něj a pomohl mu David Maleček, který za tento čin dostal pohár „Zvláštní ocenění pořadatelů seriálu“. Honza s pohmožděným kolenem skončil v nemocnici a musí si od motorky chvilku odpočinout. V "B" se Milan popasoval s blátem na jedničku a jeho druhé místo opět nasypalo body do soutěže týmů. Veterán Zekon se zlepšil a nestačil jen na suverénního Aleše Vondráka. Také druhý. První skončil opět Zdeněk Šourek v E3. Na facebooku někteří trochu komentovali jeho přechod z licencí A do hobby kategorie. Přesvědčil jsem ho k tomu já, protože body do soutěže týmů jsou potřeba. Licenci nemá, ale má dvě práce a vůbec žádný čas trénovat, takže je hobbíkem každým coulem. V E2 zabodoval Tomáš Háček 7. pozicí, Pavel opět dojel a 10. příčka je mu odměnou, bohužel motorka zradila Jardu a nedojel. No a Zdenda Šimůnek v E1? Páté místo!
V týmu se uvedl dobře a držím palce, ať mu to vydrží. V soutěži týmů jsme se posunuli na druhé místo. Na Krakonoše z Jilemnice ztrácíme 17 bodů, na třetí Chuchelnu máme 21 bodů náskok.
Musím poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě, průběhu závodů i úklidu po nich. Také firmě Zeman za zapůjčení malé techniky a panu Vítovi, za techniku těžkou.

 

 

                                                                              Jaroslav Bachman

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář