Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš „tým“ na Mistrovství Evropy

 

Náš „tým“ na Mistrovství Evropy

Třetí podnik letošního seriálu ME se jel 24. a 25. srpna v Uhlířských Janovicích. Když už se nám nepodařilo dát dohromady prostředky na odjetí celého seriálu, „domácí“ závod jsme si nemohli nechat ujít. Přihlásili jsme Davida Mühlfaita a Jana Fedorka kategorii E2/E3 junior. Jenže Honza se na tréninku v Nové Pace zranil a nemohl startovat. Letošní sezóna mu prostě nevychází, snad si smůlu vybral na několik let. Na startovní rampě se tak objevil jen David.

Trať měla tři kola po 65km a v každém kole tři časové kontroly. Do časovek závodníci nějaké minuty najížděly a rozhodovalo se na enduro testu a dvou cross testech. David na prvním enduro testu trochu ztratil, ale pak už jel velmi dobře. S Italem Rizzinim se přetahoval o sekundy až do samého závěru. Nakonec skončil čtyři sekundy za ním na výborném desátém místě. V prefinischi vyměnil pneumatiku a předal motocykl do uzavřeného parkoviště. Pak nastalo překvapení, když mu děvčata donesla kryt pod motor, který ztratil na předposledním testu. NIKDO jsme si nevšimli, že chybí!

V neděli, hned po startu, se ho pokusil namontovat, ale nakonec to zvládl až v první časovce. V testech zajížděl stabilní časy, pořadí se několikrát měnilo a konečné jedenácté místo je potvrzením jeho umění.

V hodnocení MČR skončil v sobotu třetí a v neděli druhý ve třídě, v juniorech šestý a pátý.

 

 

david-me.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář