Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finálový závod v Jilemnici

 

Finálový závod v Jilemnici
 
Obavy, že poslední říjnový víkend bude sněžit, se nepotvrdily a příjemné počasí přivítalo v sobotu v Jilemnici rekordní jezdeckou účast letošního seriálu.
 
V kategorii dětí do 50ccm Jirka Halama obsadil sedmé místo. Musím ale zmínit jeho úspěšný start minulý týden v Úpici, kde poprvé v životě stanul na nejvyšším stupínku a zvítězil.
 
V licencích A se na start postavili uzdravený David Mühfait a Tomáš Zuzánek. Davidovi naděje skončili již v prvním kole, když zapadl do bahenní pasti a bolestivě si zranil sotva doléčenou ruku. Tomáš jel opět velmi dobře, držel se na pátém místě, ale bohužel se mu v druhé polovině závodu opět nevyhnuly pády. Nejvíce doplatil na skok přes lesnické auto, kdy se bolestivě udeřil do choulostivých míst a při vydýchávání ho předjelo pět jezdců. Bojoval ale až do konce a skončil dvanáctý. Přes zimu určitě trošku zapracuje na fyzičce a věřím, že se přiblíží stupňům vítězů.
 
Největší radost nám v licencích B udělal Milan Kottek. Výborně odstartoval. Držel se stále v první trojici, a když v půlce závodu za našeho nadšení dokázal předjet i Míru Škalouda, všichni jsme mačkali pěsti, aby první místo dokázal udržet až do cíle. To se mu nakonec podařilo a za jásotu semilských projel cílem jako vítěz své kategorie.
 
V kategorii veteránů bohužel nemohla startovat naše opora Milan Kotrč, který si na PČR v Sedlčanech zranil kolenní vazy. Petr Vlach skončil čtrnáctý a připsal tak 7 bodů pro tým.
 
V kategorii E1 se na start postavil Kuba Vlach a připsal si bodík za 22. místo. V E2 startovali Jarda Kučera, Tomáš Hák, Pavel Řehák a čerstvý ženáč Petr Holata. Petr dokázal, že i po svatbě mu to jede a obsadil výborné třetí místo. Velmi dobře jel Tomáš Hák, který skončil na šestém místě, Jarda Kučera na 22. místě a šachovnicový praporek viděl i Pavel Řehák, který dojel 43. V E3 zvítězil Zdenda Šourek, jedoucí opět ve velkém stylu.
 
V neděli se tradičně všechny kategorie spojili do jednoho závodu. V A licencích se překvapivě (podle svých slov) přišel svést David Mühlfait. Nestačil jen na výborně jedoucího Jardu Křapku, který si hned od začátku vytvořil velký náskok. V závěru David sice mohutně dotahoval, ale Jarda se nedal a první místo udržel. Druhé místo po zranění je velmi dobrým výsledkem.
Milan Kottek v licencích B skončil také druhý. Jel opět výborně, ale Míra Škaloud vyrazil hned od startu raketovým tempem a tentokrát nedal nikomu šanci.
 
Ve veteránech Petr Vlach obsadil devátou pozici a pro tým připsal 12 bodů. I jeho syn Jakub v E1 tentokrát bodoval pro tým 9 body za dvanácté místo. V E2 připsal týmové body Jarda Kučera, skončil stejně jako Kuba dvanáctý. Tomáš Hák se strženou kůží v dlani ze sobotního závodu chtěl po druhém kole skončit. Srdce bojovníka ale zvítězilo a po ošetření od děvčat v depu opět vyrazil a přes bolest závod dokončil. Díky Tome.
V E3 Zdenda Šourek potvrdil neporazitelnost a i v posledním závodě sezóny stanul na nejvyšším stupínku.
Jako jediný v celém seriálu nenašel přemožitele. Druhý adept, Aleš Vondrák ve veteránech skončil v neděli druhý a o seriálovou neporazitelnost v posledním závodě přišel.
V soutěži týmů jsme v seriálu skončili na druhém místě! Celkové zhodnocení sezóny připojím v příštím týdnu.

 

                                                                                Jarda Bachman

 

 

 

dsc_1176.jpg

zdenda-jil.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář