Jdi na obsah Jdi na menu
 


Enduroklub Semily před sezónou 2015

V sezóně 2014 jsme dosáhli několika významných úspěchů. Zdeněk Šourek  vybojoval deváté místo v závodu Mistrovství Evropy ve třídě E3. V seriálu Mistrovství ČR v endurosprintu David Mühlfait sedmé místo mezi juniory i ve třídě E2. Milan Kotrč v seriálu Přeboru ČR skončil ve třídě veterán čtvrtý, v závodu ME přidal jedenáctou příčku.

Dařilo se nám i v prestižním seriálu hobby jezdců KTM ENDURO CROSS COUNTRY. V kategorii Licence B obsadil Zdeněk Šourek druhou příčku. Petr Havrda byl čtvrtý a teprve čtrnáctiletý Ondra Havrda překvapil pátým místem. V E2 skončil druhý Tomáš Hák a stejné umístění vybojoval Milan Kotrč ve Veteránech. V dětské kategorii do 50ccm Jiří Halama obsadil čtvrté místo, v seriálu Motocrosscup skončil šestý. V týmové soutěži jsme skončili třetí. Milan Kotrč se v dresu Motosportu Bozkov zúčastnil Mezinárodní šestidenní v Argentině.

Během zimní přestávky jsme se trochu rozrostli. V našem dresu budou nově startovat junior Jakub Marek v MČR E1, Vašek Studnička a Tomáš Náhlovský v hobby kategoriích. Další novou tváří bude Martin Zeman starší, jezdec s úspěchy v mistrovství republiky, který se k závodění po mnoha letech vrací. Jeho syn Martin už sbíral zkušenosti v minulé sezóně  na závodech KTM EEC v Jilemnici a ve Vysokém, takže není v týmu úplným nováčkem. Po ročních zdravotních problémech se vrací na tratě Tomáš Zuzánek. Na některých závodech se objeví i Petr Holata. Nikdo z týmu neodešel a tak v současné době máme 23 jezdců. Mrzí mě, že jsme některé zájemce o náš dres museli odmítnout, ale rozpočet není nafukovací. 

V MMČR pojedou Kuba Marek v E1, v E2 Milan Kottek a po doléčení zranění David Mühlfait, v E3 Zdeněk Šourek. V Přeboru ČR bratři Havrdové v E1 a Milan Kotrč ve veteránech. Možná se k nim někdo další přidá v průběhu sezóny. 

V letošním roce se chceme s klubovým týmem zúčastnit Mezinárodní motocyklové šestidenní na Slovensku. Do Košic máme přihlášené dva týmy, uvidíme, jak dopadne výběr ze strany AČR, protože společně s námi je přihlášeno dalších 24 klubových týmů, startovat by mělo sedm.

16.-17.května  pořádáme v Košťálově MMČR v endurosprintu a 24.-25.října závody v rámci seriálu KTM ECC v Benešově u Semil.