Jdi na obsah Jdi na menu
 


ENDURO MČR a PČR Dolní Hradiště – úspěch i chyba manažera

 

ENDURO MČR a PČR Dolní Hradiště – úspěch i chyba manažera 
 
Mistrovství republiky začalo o víkendu 13. - 14. dubna. Z našeho týmu se zúčastnili v MČR E2 David Mühlfait a Honza Fedorko a v PČR E2 Milan Kottek. Trať byla náročná, enduro test asi pětiminutový a cross test asi čtyřminutový. 
 
V sobotu se Davidovi nepovedl první test, ve kterém spadl. Ve druhém spadl dokonce dvakrát a výsledný čas byl ještě o dvacet vteřin horší. Ani velmi dobrý výkon ve zbylých testech nestačil na lepší než deváté místo ve třídě a sedmnácté v juniorech. Honza zajel na prvním testu čas dobrý, postupně se zlepšoval a jel pěkně. Zajel na hranici svých možností, vždyť ještě loni závodil mezi hobbíky. V cíli jedenácté místo ve třídě a devatenácté v juniorech v prvním velkém závodě. A tak největší radost nám udělalo třetí místo Milana v PČR. Také on mezi pravé enduro jezdce naskočil poprvé a od druhé příčky ho dělilo necelých devět vteřin!
 
 Večerní porada stanovila úkoly jasně. David udržet tempo ze závěru dne, Honza ubrat nějakou vteřinku a Milan těch devět na druhé místo.
Milan by to asi dokázal, ale moje chyba ho o naděje připravila. V sobotu jel MČR časy A a PČR časy B. Jury v neděli z A časů ubrala pět minut a světe div se, přebor jel stejné časy jako mistrák. To jsem ale já na vývěsce fixem napsané blbě přečetl a dali jsme mu špatné časy. Milan to zjistil hned na startu, já se jel znovu přeptat, ale opět jsem to pochopil jinak. Takže než se to vysvětlilo, chytil dvanáct trestných minut a bylo po nadějích. Tak se mu ještě jednou omlouvám. Na lepší, než sedmé místo to dát nemohlo. 
Honza ubíral vteřinky, je vidět, že se zlepšuje test od testu. Ale poslední test, kdy se nahromadilo hodně jezdců, a ti pomalejší na úzké trati a ve výjezdech překáželi, znamenal ztrátu jedné minuty. Dvanáctý ve třídě, devatenáctý v juniorech a získal další cenné zkušenosti.
 
David jel výborně. Vyvaroval se chyb, nepadal a na jeho jízdě bylo vidět, jak jede dravě. Výsledkem je druhé místo ve třídě, což je jeho nejlepší výkon!! V juniorech sedmý, na páté místo chybělo necelých osm vteřin a na šesté tři!              
                                                                                    Jarda Bachman

 

david-hradiste.jpg

David

 

 

milan-hradiste.jpg

Milan

 

honza-hradiste.jpg

Honza

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ENDURO MČR a PČR Dolní Hradiště

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář