Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bahenní lázně Ohrazenice

Co mají společného Ohrazenice a Olszyna? Ano, obě začínají na O, ale hlavně B A H N O a D É Š Ť.
 

 

Pořadatelé kolem Michaela Mansfelda si to zase užili a my také. Náhradní závod za zrušenou neděli v Polsku se jel také za velmi špatného počasí. Mezi stovkou statečných nechyběli ani naši závodníci.

 

 

V závodě dětí Jirka Halama odjel pouze jeden závod. Kola malé motorky se prostě v tom bahně netočila a tak nestačila bojovnost jeho, ani tatínka, který se mu snažil pomáhat. Ale je to pro něj další velká zkušenost.

 

 

V E1 Zdenda Šimůnek po prvním kole zastavil v depu, teda dorval tam stojící motorku a chtěl skončit. Když se vydýchal a z motorky za vydatné pomoci Kottkových, kteří vzorně zajišťovali servis, oškrábali asi 20kg bahna, vyrazil znovu do boje. A když už to jelo, vydržel až do konce a bylo z toho šesté místo! Opět bodoval a je v prvním roce svého působení u nás pro tým výraznou posilou.

 

V E2 Tomáš Hák a Jarda Kučera dřeli, ale na lepší než jedenácté Tomášovo a Jardovo šestnácté místo to nedalo. Tomáš dvakrát doléval vyvařený chladič, a po jednom z mnoha pádů mi nutil motorku, ať to za něj dojedu. Neměl jsem u sebe zrovna řidičák a tak to teda dojel sám!

 

 

V E3 Zdeněk Šourek v prvním kole trochu zabloudil v přeznačeném cílovém retardéru, ale hned se protlačil na první místo a opět suverénně zvítězil! Sledovat jeho jízdu v tak těžkém terénu bylo radostným zážitkem.

 

 

Už dopoledne startovali licence a veteráni. V A licencích jsme tentokrát zastoupení neměli. K zraněnému Honzovi Fedorkovi přibyli i Tomáš Zuzánek se zraněným kolenem z tréninku a David Mühlfait doléčoval ruku po závodě ve Mšeně.

 

 

V B startoval Milan Kottek, který ukázal, že umí zajet na jakémkoliv terénu. Výborně odstartoval, pak sice spadl na čtvrté místo, ale po bleskovém tankování v polovině závodu už byl třetí. V posledním kole se dokázal ještě posunout a šachovnici viděl jako druhý!

 

 

Nejúspěšnější pro nás byla veteránská kategorie. Druhé místo obsadil Milan Kotrč, kterého pátým místem podpořil Jíra Podroužek. Chlapi jeli jak k ohni (teda spíš k povodni) a v soutěži týmů jsme upevnili průběžnou druhou pozici.

 

Tomáš Hák navíc vyhrál tipovací soutěž, kolik druhů piva se vyrábí v pivovaru Rohozec (kdo ho zná, ten se nediví…).

 

 

jira.jpg

simunek.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář